SporKral.st | Sporun Forumu | Basketbol , Futbol , Tenis ve Daha Fazlası |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Scola ve Nocioni'nin Favorisi Türkiye

YazarMesaj
-αяυяNoff®-
Kurucu Admin
Scola ve Nocioni'nin Favorisi Türkiye Siteadminx
-αяυяNoff®-

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 425
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 19/08/10
Nerden Nerden : İstanbul

Scola ve Nocioni'nin Favorisi Türkiye Empty
MesajKonu: Scola ve Nocioni'nin Favorisi Türkiye   Scola ve Nocioni'nin Favorisi Türkiye EmptyCuma Ağus. 27, 2010 11:14 pm

Arjantin’in yıldız oyuncularından Luis Scola ve Andres Nocioni, A Milli Takımımıza övgüler yağdırırken, Ay Yıldızlıların 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda favori takımlar arasında yer aldığını söyledi.

Arjantin Milli Takımı’nın kaptanı olan tecrübeli oyuncu Luis Scola, Türk basketbolunun son yıllarda büyük atılım içerisinde olduğunu belirterek, “Türkiye özellikle son 10 yıldır hem ülke hem de kulüp takımı bazında önemli derececeler elde ediyor. Ülkenizde yetişen yeni jenerasyonların da oldukça başarılı olduğunu duydum. Türkiye, Avrupa basketbolunda artık saygı değer ülkeler arasında yer alıyor” dedi.

2010 FIBA Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak Türkiye'nin bu önemli organizasyonda oldukça başarılı olacağını belirten Scola, “Türk Milli Takımı, oldukça etkili oyunculardan oluşan bir takım. NBA'de forma giyen Hidayet Türkoğlu, ligde uzun yıllar gösterdiği performansla kendini herkese kanıtladı. Özellikle Orlando Magic'in 2008-2009 sezonunda finale kadar çıkmasında çok büyük bir rol oynamıştı. Şampiyonada Türkiye ile karşılaşacak takımların, Hidayet Türkoğlu faktörünü göz ardı etmemesi gerekli. Ersan İlyasova ise hem Avrupa basketbolunda hem de NBA'de önemli takımlarda forma giymiş bir oyuncu. Bu sezon Milwakuee Bukcs'da gösterdiği performans, birçok otorite tarafından takdir edildi. Türk Milli Takımı'nın kendi seyircisi önünde ilk dört içinde yer alacağına eminim” diye konuştu.

Manu Ginobili'nin 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda yer alamayacağını hatırlatan Luis Scola, sözlerine şöyle devam etti:

“Ginobili’nin Milli Takım kadrosunda yer almaması bizim için önemli bir eksiklik. Ancak sonuçta hepimiz çok tecrübeli oyuncularız ve uzun yıllardır milli takımda birlikte forma giyiyoruz. Şampiyonada birçok takımın yıldız oyuncusu Türkiye’ye gelmeyecek. Ama ben bu durumun şampiyonanın kalitesini düşüreceğine inanmıyorum. Sonuçta buraya dünyanın en iyi 24 takımı gelecek. Ülkeler buraya en iyi oyuncularını getirecek. Ben 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın her açından çok iyi geçeceğine inanıyorum’’

Arjantin Milli Takımı’nın yıldız forveti Andres Nocioni ise Türk Milli Takımı’nın hem uzunları hem de kısalarıyla oldukça iyi bir ekip olduğunu söyledi.

Ülkemizde düzenlenecek 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’na artık sayılı günler kaldığını belirten Nocioni, “Son hazırlık maçımızı da Türkiye ile oynayarak çalışmalarımızı tamamladık. Efes Pilsen World Cup 9’daki atmosfer gerçekten harikaydı. Türk basketbolseverlerin Türkiye’nin şampiyonadaki başarısında çok önemli bir payı olacağına inanıyorum. Bunu Efes Pilsen World Cup 9’da Türkiye ile oynadığımız maçta gördüklerimden yola çıkarak rahatlıkla söyleyebilirim. Türk seyircisini Arjantin seyircisi gibi oldukça ateşli ve basketbolu bilen bir topluluk olarak yorumlayabilirim. Türkiye, NBA’de yıllarca forma giymiş olan Hidayet Türkoğlu’nun yanı sıra birçok iyi oyuncuya sahip. Türkiye’nin bu şampiyonada en az yarı final oynayacağını düşünüyorum” ifadesinde bulundu.

2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda hedeflerinin zirvede yer almak olduğunu kaydeden yıldız oyuncu, şunları söyledi:
“Arjantin Milli Takımı olarak özellikle son yıllarda gösterdiğimiz üstün performansla FIBA Dünya sıralamasında bir numaraya yükseldik. Amacımız bu şampiyonadan sonra da bu unvanımızı sürdürebilmek. Ancak bu hiç kolay olmayacak. Çünkü ABD, İspanya, Yunanistan ve ev sahibi Türkiye gibi çok ciddi rakiplerimiz var. Uzun yıllardır birlikte oynuyor olmamız bizlere büyük bir avantaj sağlıyor. Takımdaki herkes gerçekten çok tecrübeli. Umarım bu değerli organizasyonu ilk sırada tamamlarız”

2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda C Grubu maçlarının oynanacağı Ankara Spor Salonu’yla ilgili görüşlerini dile getiren Andres Nocioni, “Ankara Spor Salonu gerçekten çok etkileyici bir tesis. Özelikle Türkiye maçında oluşan atmosfer beni çok etkiledi. Salonun her açıdan Dünya Şampiyonası’nı rahatlıkla kaldırabileceğini düşünüyorum. Dünya şampiyonaları gibi önemli organizasyonlar, ülkelere böyle önemli tesisler kazandırıyor. Ankara Spor Salonu da bunun en güzel örneklerinden biri. Efes Pilsen World Cup 9’dan yola çıkarak organizasyonun 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda da çok güzel geçeceğine inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak:TBF.org
https://sporkral.forum.st

Scola ve Nocioni'nin Favorisi Türkiye
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Final| ABD 81-64 Türkiye
» Turkey 2010|Türkiye 76-65 Yunanistan
» İspanyol yıldızdan Türkiye yorumu
» Türkiye 2010| İki Şişe Şarap Aldı
» Türkiye Ligi Bölümünde Yeni Düzen