SporKral.st | Sporun Forumu | Basketbol , Futbol , Tenis ve Daha Fazlası |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

BJK| Nobre'den Schuster'e Uyarı!

YazarMesaj
Quaresma-7
Aktif Üye
Aktif Üye
Quaresma-7

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 155
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 12/09/10
Yaş Yaş : 24
Nerden Nerden : İstanbul

BJK| Nobre'den Schuster'e Uyarı! Empty
MesajKonu: BJK| Nobre'den Schuster'e Uyarı!   BJK| Nobre'den Schuster'e Uyarı! EmptySalı Eyl. 14, 2010 11:34 pm

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Nobre, teknik direktör Schuster'i uyardı.Geçen sezonun kayıp yıldızı, bu sezon patlayan hırslısı Mert Nobre HABERTÜRK’e konuştu:

İKİ FORVET DAHA İYİ

"Hocanın işine karışmak istemem ama Bobo ile beraber oynadığımızda daha çok rahat ediyorum. Çünkü birimiz markajdan kurtulup boşa çıkıyor. Tek forvette ise rakibin ekmeğine yağ sürüyoruz.”

Fenerbahçe’ye 2003-04 sezonunda geldi, sonra Kartal oldu ardından Türk vatandaşlığına geçti. “Mert” adını alan ve Türkiye kariyerindeki 100. golüne hafta sonu A.Gücümaçında ulaşan 30 yaşındaki golcü için geçen sezon o kadar da parlak geçmemişti. Topu topu koca bir sezonda 3 gol atmış kayıpları oynamıştı. Bir ara gönderilmesi gündeme geldi ama onun için bu sezon çok farklı başladı. Yönetimforvet bölgesine Fatih Tekke’yi aldı o ise sonmaçlarda bulduğu şansı çok iyi kullandı. Ve oMert Nobre, HABERTÜRK’e içini döktü. Konu konu Nobrece telesöyleşi şöyle:

‘ÇABUK SONUCA GİDERİZ’

“Hocamızın işine kesinlikle karışmak istemem ama ben tercih olarak çift forvetten yanayım. Gerek ben gerekse Bobo ileride tek oynadığımız zaman bu rakip stoperlerin işine geliyor. Çünkü onlar bizi tek olduğumuz için rahatça marke edebiliyor. Bir bakıma onların ekmeklerine yağ sürüyoruz. Ama Ankaragücü maçındaki gibi ikili oynarsak sağa sola koşarak, deplase olarak rakipleri şaşırtabiliriz. Haliyle de birimiz boşta kalır, fırsatlar bulur. Bu da bizim sonuca gitmemiz açısından büyük avantajımız olur.”

‘İYİ Kİ GİTMEMİŞİM’

“Sezon başında belki biraz belirsizlik vardı. Eğer bir yabancı santrafor gelseydi ve oynama imkânını kendimde göremeseydim tabii ki gidebilirdim. Ama ben Beşiktaş’ı seviyorum. Ayrılmayı istemesem bile bu ihtimaller dahilindeydi. Şimdi kendi kendime ‘iyi ki gitmemişim’ diyorum. Çünkü daha yapacak işim var. Futbolu burada bırakmak istiyorum.”

‘FENERBAHÇE YANILTMASIN’

“Hafta sonu oynayacağımız F.Bahçe derbisinden önce CSKA maçımız var. Hepimiz buna konsantre olmalıyız. CSKA’yı yenip sonra derbiye odaklanmalıyız. Ama şunu da belirtmeliyim ki kamuoyunda bizim ‘favori olduğumuz’ yönünde hava esmeye başladı. Tehlikeli bir durum. Biz iyi takımız ama sonuçta rakibin sahasında oynayacağız.

Fenerbahçe’nin Kayseri yenilgisi ve savunma kurgusu bizi yanıltmamalı. Belki defansta yeni transferleri oynamayacak ama yerine iyi bir savunmacı Bilica var. Çok tehlikeli ve zor bir maç olacak. Onlar da kötü gidişi durdurmak isteyeceklerdir. Ama biz kazanmayı çok istiyoruz.”

HİDDİNK’E MESAJ

“Daha önce de söylediğim gibi ben Türk oldum ve Mehmet Aurelio gibi Milli Takım formasını giymek isterim. Şimdi yeni bir teknik adam geldi. Guus Hiddink çok başarılı ve akıllı bir hoca. Bir gün beni çağırırsa seve seve koşarım ve çok sevdiğim bu ülke için elimden geleni yaparım.”

Spor 3

BJK| Nobre'den Schuster'e Uyarı!
1 sayfadaki 1 sayfası