SporKral.st | Sporun Forumu | Basketbol , Futbol , Tenis ve Daha Fazlası |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bursaspor|Hakan Ünsal: Çok Çekingendik

YazarMesaj
Quaresma-7
Aktif Üye
Aktif Üye
Quaresma-7

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 155
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 12/09/10
Yaş Yaş : 24
Nerden Nerden : İstanbul

Bursaspor|Hakan Ünsal: Çok Çekingendik Empty
MesajKonu: Bursaspor|Hakan Ünsal: Çok Çekingendik   Bursaspor|Hakan Ünsal: Çok Çekingendik EmptyÇarş. Eyl. 15, 2010 9:46 am

BURSA seyircisi stadı tamamen doldurup, tezahüratı ile görevini yerine getirmeye çalıştı. Fakat, saha içerisinde benim için çok tanıdık görüntüler vardı.Birincisi, ayağımızdaki topu bir an önce kullanma telaşı sonucu az pas yapma eksikliği Valencia’yı çok da bir şey yapmadan oyunun hakimi yaptı.

İkincisi, heyecan ve Şampiyonlar Ligi tecrübesizliğinin verdiği çekingenlik sonucu kendi alanına çok çekilen ve kontraya da iyi çıkamayan Bursa savunma yapmaya çalıştı ama 35 metreden gelen gol her şeyi bitirdi. Çekingenlik o kadar fazla boyuttaydı ki, Bursalı oyuncular kendi alanlarını savunma düşüncesinden kurtulamayıp öne bile çıkamadılar. Buna rağmen Bursaspor tek güçlü yanını kullanıp duran toptan pozisyon buldu. Bu takımın bundan sonraki maçlarda bulacağı pozisyonlar da sadece duran toptan olur. Valencia’nın orta sahada yaptığı baskı bizi uzun oynamaya mecbur etti. Fakat attığımız topların hepsi duvara çarpar gibi geri geldi. Nunez, Ozan ve Insua önde top tutamayınca dönen her top defansa nefes alacak vakit bile bırakmadı. Ben Ertuğrul Hoca’nın daha ilk yarının ortasında maç gitmeden değişiklik yapmasını bekledim.

Eksilerimiz
RAKİBE deplasmanda oynadığını hissettiremedik. Baskı yapmadık, rahat pas yaptırdık. Rakibin baskısını yiyince ne pas yapabildik ne de hızlı hücum.

Bu maçta ne gördük?
TÜRKİYE Ligi ile Şampiyonlar Ligi arasındaki uçurumu. Tecrübenin ne kadar büyük farklar oluşturduğunu. Futbolun en basit işi olan pas yapmamız gerektiğini. Valencia’nın nefes bile aldırmayacak kadar iyi anlaşan, yardımlaşan orta saha ve defansını.

BEĞENDİM
Muhteşem bir gol. Muhteşem bir frikik ve muhteşem bir kademe ile maçı kazdıran Tino Costa’yı.

BEĞENMEDİM
Bursaspor’un golü yedikten sonra kendi kimliğini unutup rakibe kolay teslim olmasını.

DİKKAT Bursaspor defansının basit hataları deplasmanda çok can acıtır.

Ajansspor

Bursaspor|Hakan Ünsal: Çok Çekingendik
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bursaspor Emery'den Bursaspor ve Güiza yorumu!
» Bursaspor|"Bu Kadarı Biraz Fazla"
» Bursaspor| Sercan: "Yenilgiyi unutmalıyız.."
» Bursaspor'un G.Saray maçı 11'i
» Bursaspor| "Kimsenin Şüphesi Olmasın!"