SporKral.st | Sporun Forumu | Basketbol , Futbol , Tenis ve Daha Fazlası |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Chicago| Aşık:NBA'de Kalıcı Olmak İstiyorum

YazarMesaj
Quaresma-7
Aktif Üye
Aktif Üye
Quaresma-7

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 155
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 12/09/10
Yaş Yaş : 24
Nerden Nerden : İstanbul

Chicago| Aşık:NBA'de Kalıcı Olmak İstiyorum Empty
MesajKonu: Chicago| Aşık:NBA'de Kalıcı Olmak İstiyorum   Chicago| Aşık:NBA'de Kalıcı Olmak İstiyorum EmptySalı Eyl. 14, 2010 12:19 pm

Milli Takım'ın başarılı oyuncularında Ömer Aşık, elde ettikleri büyük bir başarıya rağmen buruk bir sevinç yaşadıklarını belirtti.. Aşık, şu anda başarının en üst seviyesinde olduklarını söylerken, kendi kariyeri açısından ise "NBA'de kalıcı olmak istiyorum" dedi..

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanarak, Türk basketbol tarihine geçen (A) Milli Takımı'nın başarılı oyuncularında Ömer Aşık, elde ettikleri başarıya rağmen buruk bir sevinç yaşadıklarını söyledi. Ömer Aşık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ne kadar büyük başarı elde etseler de final maçını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, ''Aslında buruk sevinç yaşıyoruz. Evimizde düzenlenen şampiyonada altın madalya kazanmak isterdik. Şampiyonluğu çok istedik'' dedi.

Yıldız oyuncu, şampiyonluğa çok inandıklarını ifade ederek, ''Belki de bu yüzden finali kaybettiğimize daha fazla üzüldük. Bu hedefi önümüzdeki senelerde başarıp şampiyonluklar kazanmak istiyoruz'' diye konuştu.

Dünya Şampiyonası'nda ortaya koyduğu performansına değinen milli oyuncu, ''Aslında Avrupa Şampiyonası'nda daha iyi oynamıştım. Sakatlığımın ardından bir süre oynamamak beni çok fazla etkiledi. Önümüzdeki senelerde daha iyi oynayacağım'' dedi.

Finalde ABD ile yaptıkları maçı değerlendiren Ömer Aşık, ''Maça çok iyi başladık. Ancak Sırbistan maçının yorgunluğu vardı. Böyle olsun istemezdik. ABD çeyrek ve yarı final maçlarını bize göre daha rahat oynadı. Onlar bize göre yorgun değillerdi'' diye konuştu.

-''ŞU AN BAŞARININ EN ÜST SEVİYESİNDEYİZ''-
Milli oyuncu, kazandıkları gümüş madalya ile şu anda başarının en üst seviyesine geldiklerini dile getirdi.

Kendisinin yanı sıra diğer takım arkadaşları için de gümüş madalyanın kariyerlerinin en üst seviyesi demek olduğuna dikkat çeken Ömer, ''Türkiye tarihinde takımlar bazında daha önce gümüş madalya alınmadı. İnşallah önümüzdeki senelerde şampiyonluk sevincini de bizi sevenlere tattırabiliriz'' dedi.

-''NBA'DE KALICI OLMAK İSTİYORUM''-
Gelecek yıldan itibaren NBA'de forma giyecek olan başarılı oyuncu, bu ligde kalıcı olmayı amaçladığını ifade etti.

ABD ile oynadıkları final maçının kendisi için NBA'ye ısınma turu olduğunu kaydeden Ömer Aşık, şunları söyledi:
"Final maçı benim açımdan çok iyi geçmedi. Ama çok çalışıp NBA'de iyi oynamak ve kalıcı olmak istiyorum. Kariyerimi başka bir noktaya getirmek için böyle bir seçim yaptım. Umarım herşey istediğim gibi olur. Orada başarılı olarak milli takımı da en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyorum."

Ajansspor

Chicago| Aşık:NBA'de Kalıcı Olmak İstiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aşık Mario
» Chicago| Noah'a 60 MD
» Chicago| Scalabrine Bulls'a mı?
» Chicago | Musselman Bulls Yolunda